1812-332J
Manufacturer
API Delevan
Description
FIXED IND 3.3UH 501MA 800 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Current - Saturation
Current Rating
501mA
DC Resistance (DCR)
800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
45MHz
Frequency - Test
7.9MHz
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
3.3µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Q @ Freq
50 @ 7.9MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±5%
Type
Related Product
1812-332J
3.3µH Unshielded Inductor 501mA 800 mOhm Max 1812 (4532 Metric)
1812-332J
FIXED IND 3.3UH 501MA 800 MOHM