CDRH127/LDNP-7R4NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND 7.4UH 7.4A 17.7 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
7.4A
DC Resistance (DCR)
17.7 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Inductance
7.4µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH127/LDNP-7R4NC
7.4µH Shielded Inductor 7.4A 17.7 mOhm Max Nonstandard
CDRH127/LDNP-7R4NC
FIXED IND 7.4UH 7.4A 17.7 MOHM