CDRH127NP-6R1NC
Description
6.1µH Shielded Inductor 6.6A 17.6 mOhm Max Nonstandard
1
Datasheets
CDRH127 Series
Online Catalog
CDRH Series
Product Training Modules
Power Inductor Basics
Current Rating
6.6A
DC Resistance (DCR)
17.6 mOhm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Inductance
6.1µH
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
CDRH127
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
-20%, +40%
Type
Related Product
CDRH127NP-6R1NC
FIXED IND 6.1UH 6.6A 17.6 MOHM
CDRH127NP-6R1NC
FIXED IND 6.1UH 6.6A 17.6 MOHM