CDRH5D18NP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 124 MOHM SMD
Current Rating
1.2A
DC Resistance (DCR)
124 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
10µH
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH5D18NP-100NC
10µH Shielded Inductor 1.2A 124 mOhm Max Nonstandard
CDRH5D18NP-100NC