CDRH6D28-150NC
Description
15µH Shielded Inductor 1.4A 84 mOhm Max Nonstandard
Fixed Inductors
Datasheets
CDRH6D28 Power Inductor
Current Rating
1.4A
DC Resistance (DCR)
84 mOhm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
15µH
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Q @ Freq
Ratings
Series
CDRH6D28
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH6D28-150NC
FIXED IND 15UH 1.4A 84 MOHM SMD
CDRH6D28-150NC