CDRH6D28-6R0NC
Description
FIXED IND 6UH 2.25A 35 MOHM SMD
Current Rating
2.25A
DC Resistance (DCR)
35 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
6µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH6D28-6R0NC
6µH Shielded Inductor 2.25A 35 mOhm Max Nonstandard
CDRH6D28-6R0NC