CDRH6D28NP-3R0NC
Description
3µH Shielded Inductor 3A 24 mOhm Max Nonstandard
Ext. Price
Datasheets
CDRH6D28
Online Catalog
CDRH Series
Product Training Modules
Power Inductor Basics
Current Rating
3A
DC Resistance (DCR)
24 mOhm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
3µH
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Material - Core
Ferrite
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
CDRH6D28
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH6D28NP-3R0NC
FIXED IND 3UH 3A 24 MOHM SMD
CDRH6D28NP-3R0NC
FIXED IND 3UH 3A 24 MOHM SMD