CDRH8D38NP-470NC
Description
FIXED IND 47UH 1.42A 189 MOHM
Current - Saturation
1.52A
Current Rating
1.42A
DC Resistance (DCR)
189 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Inductance
47µH
Material - Core
Ferrite
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH8D38NP-470NC
47µH Shielded Inductor 1.42A 189 mOhm Max Nonstandard
CDRH8D38NP-470NC
FIXED IND 47UH 1.42A 189 MOHM