CI100505-6N8J
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 250 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
300mA
DC Resistance (DCR)
250 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
3.9GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Inductance
6.8nH
Material - Core
Ceramic
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Type
Multilayer
Related Product
CI100505-6N8J
6.8nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 250 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
CI100505-6N8J
FIXED IND 6.8NH 300MA 250 MOHM