CR54-220MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND 22UH 1.11A 180 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Current - Saturation
Current Rating
1.11A
DC Resistance (DCR)
180 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
19.5MHz
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
CR54-220MC
22µH Unshielded Wirewound Inductor 1.11A 180 mOhm Max Nonstandard
CR54-220MC
FIXED IND 22UH 1.11A 180 MOHM