CR54-270MC
Description
FIXED IND 27UH 970MA 200 MOHM
Current Rating
970mA
DC Resistance (DCR)
200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
17.5MHz
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)
Inductance
27µH
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Related Product
CR54-270MC
27µH Unshielded Wirewound Inductor 970mA 200 mOhm Max Nonstandard
CR54-270MC
FIXED IND 27UH 970MA 200 MOHM