CR54NP-680KC
Description
FIXED IND 68UH 610MA 460 MOHM
Current Rating
610mA
DC Resistance (DCR)
460 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
11.7MHz
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)
Inductance
68µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±10%
Related Product
CR54NP-680KC
68µH Unshielded Wirewound Inductor 610mA 460 mOhm Max Nonstandard
CR54NP-680KC
FIXED IND 68UH 610MA 460 MOHM