ELJ-QE18NGFA
Manufacturer
Description
FIXED IND 18NH 320MA 410 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
320mA
DC Resistance (DCR)
410 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
4GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Inductance
18nH
Material - Core
Ceramic
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±2%
Type
Multilayer
Related Product
ELJ-QE18NGFA
18nH Unshielded Multilayer Inductor 320mA 410 mOhm Max 0603 (1608 Metric)
ELJ-QE18NGFA
FIXED IND 18NH 320MA 410 MOHM