ELL-6GM220M
Manufacturer
Description
22µH Shielded Wirewound Inductor 620mA 320 mOhm Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Datasheets
M Series, ELL6xM Type
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
620mA
DC Resistance (DCR)
320 mOhm
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.062" (1.60mm)
Inductance
22µH
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Q @ Freq
Ratings
Series
M
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
ELL-6GM220M
FIXED IND 22UH 620MA 320 MOHM