ELL-ATV681M
Manufacturer
Description
680µH Shielded Wirewound Inductor 370mA 1.15 Ohm Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
500
Datasheets
ELL-ATVzzzz View All Specifications
Online Catalog
V Series
Product Training Modules
LED Lighting Components
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
370mA
DC Resistance (DCR)
1.15 Ohm
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
680µH
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
V
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Other Names
ELLATV681M
PCD1770TR
Standard Package
500
Related Product
ELL-ATV681M
FIXED IND 680UH 370MA 1.15 OHM
ELL-ATV681M
FIXED IND 680UH 370MA 1.15 OHM