ELL-VGG3R9N
Manufacturer
Description
FIXED IND 3.9UH 1A 150 MOHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
1.3A
Current Rating
1A
DC Resistance (DCR)
150 mOhm
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Inductance
3.9µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Wirewound
Related Product
ELL-VGG3R9N
3.9µH Shielded Wirewound Inductor 1A 150 mOhm Nonstandard
ELL-VGG3R9N