ETQ-P1W3R3WFP
Manufacturer
Description
FIXED IND 3.3UH 2.8A 103 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
2.8A
DC Resistance (DCR)
103 mOhm
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
3.3µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Related Product
ETQ-P1W3R3WFP
FIXED IND 3.3UH 2.8A 103 MOHM
ETQ-P1W3R3WFP
3.3µH Shielded Inductor 2.8A 103 mOhm Nonstandard