IFSC1111ABER220M01
Manufacturer
Vishay/Dale
Description
22µH Shielded Inductor 670mA 756 mOhm Max Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
IFSC-1111AB-01
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
IFSC-1111AB Series
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
550mA
Current Rating
670mA
DC Resistance (DCR)
756 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Inductance
22µH
Manufacturer
Vishay Dale
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
IFSC-1111AB
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Tolerance
±20%
Type
Related Product
IFSC1111ABER220M01
FIXED IND 22UH 670MA 756 MOHM
IFSC1111ABER220M01
FIXED IND 22UH 670MA 756 MOHM