IFSC1111ABER2R2M01
Description
2.2µH Shielded Inductor 1.9A 98 mOhm Max Nonstandard
Ext. Price
1
Datasheets
IFSC-1111AB-01
Online Catalog
IFSC-1111AB Series
Current - Saturation
1.7A
Current Rating
1.9A
DC Resistance (DCR)
98 mOhm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Inductance
2.2µH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Digi-Reel®
Series
IFSC-1111AB
Size / Dimension
0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Tolerance
±20%
Type
Related Product
IFSC1111ABER2R2M01
FIXED IND 2.2UH 1.9A 98 MOHM SMD
IFSC1111ABER2R2M01