IFSC1111AZER470M01
Description
47µH Shielded Inductor 350mA 2.05 Ohm Max Nonstandard
Datasheets
IFSC-1111AZ-01
Online Catalog
IFSC-1111AZ Series
Current - Saturation
235mA
Current Rating
350mA
DC Resistance (DCR)
2.05 Ohm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Inductance
47µH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Series
IFSC-1111AZ
Size / Dimension
0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Tolerance
±20%
Type
Related Product
IFSC1111AZER470M01
FIXED IND 47UH 350MA 2.05 OHM
IFSC1111AZER470M01
FIXED IND 47UH 350MA 2.05 OHM