IHLP2020CZER4R7M11
Description
FIXED IND 4.7UH 4.5A 60 MOHM SMD
Ext. Price
1
Current - Saturation
5.2A
Current Rating
4.5A
DC Resistance (DCR)
60 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
27MHz
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
4.7µH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Related Product
IHLP2020CZER4R7M11
4.7µH Shielded Molded Inductor 4.5A 60 mOhm Max Nonstandard
IHLP2020CZER4R7M11