IHLP3232DZER6R8M11
Manufacturer
Vishay/Dale
Description
FIXED IND 6.8UH 7A 33.4 MOHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
6.7A
Current Rating
7A
DC Resistance (DCR)
33.4 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.158" (4.00mm)
Inductance
6.8µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Molded
Related Product
IHLP3232DZER6R8M11
6.8µH Shielded Molded Inductor 7A 33.4 mOhm Max Nonstandard
IHLP3232DZER6R8M11