IHSM7832ER4R7L
Manufacturer
Vishay/Dale
Description
FIXED IND 4.7UH 6.7A 23 MOHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
2.4A
Current Rating
6.7A
DC Resistance (DCR)
23 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
1kHz
Height - Seated (Max)
0.285" (7.24mm)
Inductance
4.7µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±15%
Type
Related Product
IHSM7832ER4R7L
4.7µH Unshielded Inductor 6.7A 23 mOhm Max Nonstandard
IHSM7832ER4R7L