L0603180FHLTR
Description
18nH Unshielded Thin Film Inductor 200mA 1.2 Ohm Max 0603 (1608 Metric)
Fixed Inductors
Datasheets
L0603
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Current Rating
200mA
DC Resistance (DCR)
1.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Frequency - Test
450MHz
Height - Seated (Max)
0.028" (0.71mm)
Inductance
18nH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Q @ Freq
28 @ 450MHz
Ratings
Series
Accu-L®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Type
Thin Film
Other Names
Standard Package
3,000
Related Product
L0603180FHLTR
FIXED IND 18NH 200MA 1.2 OHM SMD