L06038R2BHLTR
Description
FIXED IND 8.2NH 300MA 350 MOHM
Current Rating
300mA
DC Resistance (DCR)
350 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
3.8GHz
Frequency - Test
450MHz
Height - Seated (Max)
0.028" (0.71mm)
Inductance
8.2nH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
23 @ 450MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Related Product
L06038R2BHLTR
8.2nH Unshielded Thin Film Inductor 300mA 350 mOhm Max 0603 (1608 Metric)