LBC3225T220KR
Manufacturer
Taiyo Yuden
Description
FIXED IND 22UH 330MA 351 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Current - Saturation
Current Rating
330mA
DC Resistance (DCR)
351 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
17MHz
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±10%
Type
Wirewound
Related Product
LBC3225T220KR
22µH Unshielded Wirewound Inductor 330mA 270 mOhm 1210 (3225 Metric)
LBC3225T220KR
FIXED IND 22UH 330MA 351 MOHM