LQH32DN100K23L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
10µH Unshielded Wirewound Inductor 300mA 572 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
LQH32DN100K23x
Online Catalog
LQH Series
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
300mA
DC Resistance (DCR)
572 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
26MHz
Frequency - Test
1MHz
Height - Seated (Max)
0.086" (2.20mm)
Inductance
10µH
Manufacturer
Murata Electronics North America
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
LQH32DN_23
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Type
Wirewound
Related Product
LQH32DN100K23L
FIXED IND 10UH 300MA 572 MOHM
LQH32DN100K23L
FIXED IND 10UH 300MA 572 MOHM