LQH6PPN330M43L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND 33UH 1.29A 137 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Current - Saturation
1.6A
Current Rating
1.29A
DC Resistance (DCR)
137 mOhm
Frequency - Self Resonant
6MHz
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
33µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
LQH6PPN330M43L
33µH Shielded Wirewound Inductor 1.29A 137 mOhm 2424 (6060 Metric)
LQH6PPN330M43L
FIXED IND 33UH 1.29A 137 MOHM