LQP03TN91NH02D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND 91NH 80MA 10 OHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
80mA
DC Resistance (DCR)
10 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
900MHz
Frequency - Test
300MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
91nH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq
8 @ 300MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±3%
Type
Thin Film
Related Product
LQP03TN91NH02D
FIXED IND 91NH 80MA 10 OHM SMD
LQP03TN91NH02D
FIXED IND 91NH 80MA 10 OHM SMD