LQW03AW6N8J00D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND 6.8NH 460MA 180 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
460mA
DC Resistance (DCR)
180 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
7.7GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Inductance
6.8nH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
42 @ 900MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Type
Wirewound
Related Product
LQW03AW6N8J00D
6.8nH Unshielded Wirewound Inductor 460mA 180 mOhm Max Nonstandard
LQW03AW6N8J00D
FIXED IND 6.8NH 460MA 180 MOHM