LQW15AN15NH00D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND 15NH 460MA 160 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
460mA
DC Resistance (DCR)
160 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
5GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Inductance
15nH
Material - Core
Air
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±3%
Type
Wirewound
Related Product
LQW15AN15NH00D
15nH Unshielded Wirewound Inductor 460mA 160 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
LQW15AN15NH00D
FIXED IND 15NH 460MA 160 MOHM