LQW15AN1N3C10D
Description
1.3nH Unshielded Wirewound Inductor 1.2A 17 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Ext. Price
Datasheets
Chip Coils (SMD) Part Numbering
LQW15A_10 Series
Online Catalog
LQW Series
Product Training Modules
Inductor Products
Chip RF Inductors
Current Rating
1.2A
DC Resistance (DCR)
17 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
16GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Inductance
1.3nH
Manufacturer
Murata Electronics North America
Material - Core
Non-Magnetic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Ratings
Series
LQW15A_10
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.2nH
Related Product
LQW15AN1N3C10D
FIXED IND 1.3NH 1.2A 17 MOHM SMD
LQW15AN1N3C10D