LQW15AN82NJ00D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
82nH Unshielded Wirewound Inductor 130mA 2.24 Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
LQW15A 00 Series (0402 Size)
Chip Coils (SMD) Part Numbering
Online Catalog
LQW Series
Product Training Modules
Inductor Products
Chip RF Inductors
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
130mA
DC Resistance (DCR)
2.24 Ohm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Inductance
82nH
Manufacturer
Murata Electronics North America
Material - Core
Non-Magnetic
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Q @ Freq
20 @ 150MHz
Ratings
Series
LQW15A_00
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Type
Wirewound
Related Product
LQW15AN82NJ00D
FIXED IND 82NH 130MA 2.24 OHM
LQW15AN82NJ00D
FIXED IND 82NH 130MA 2.24 OHM