LQW15CA2R0K00D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND 2UH 130MA 3.2 OHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
130mA
DC Resistance (DCR)
3.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
120MHz
Frequency - Test
10MHz
Height - Seated (Max)
0.026" (0.66mm)
Inductance
2µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±10%
Type
Wirewound
Related Product
LQW15CA2R0K00D
LQW15CA2R0K00D
2µH Unshielded Wirewound Inductor 130mA 3.2 Ohm Max Nonstandard