LTF4022T-220M-D
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 22UH 400MA 370 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
660mA
Current Rating
400mA
DC Resistance (DCR)
370 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
1MHz
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
2-SMD
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
LTF4022T-220M-D
22µH Shielded Wirewound Inductor 400mA 370 mOhm Max 2-SMD
LTF4022T-220M-D
FIXED IND 22UH 400MA 370 MOHM