LTF5022T-1R5N3R6-LC
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 1.5UH 3.8A SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
3.6A
Current Rating
3.8A
DC Resistance (DCR)
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.086" (2.20mm)
Inductance
1.5µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Wirewound
Related Product
LTF5022T-1R5N3R6-LC
1.5µH Shielded Wirewound Inductor 3.8A 32 mOhm Max Nonstandard
LTF5022T-1R5N3R6-LC
FIXED IND 1.5UH 3.8A SMD