MLG0603P11NJT000
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 11NH 250MA 1 OHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
250mA
DC Resistance (DCR)
1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
3.5GHz
Frequency - Test
500MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
11nH
Material - Core
Ceramic
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Type
Multilayer
Popular Parts
MLG0603P-1-KIT
L 0603 1-0.25A 0.6NH-11NH
Related Product
MLG0603P11NJT000
11nH Unshielded Multilayer Inductor 250mA 1 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
MLG0603P11NJT000
FIXED IND 11NH 250MA 1 OHM SMD