MLG0603P91NJT000
Description
91nH Unshielded Multilayer Inductor 80mA 4.5 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheets
MLG0603P Series
Current Rating
80mA
DC Resistance (DCR)
4.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
900MHz
Frequency - Test
500MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
91nH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
9 @ 300MHz
Ratings
Series
MLG-P
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Related Product
MLG0603P91NJT000
FIXED IND 91NH 80MA 4.5 OHM SMD
MLG0603P91NJT000