MLG0603S10NJT000
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 10NH 200MA 800 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Current - Saturation
Current Rating
200mA
DC Resistance (DCR)
800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
10nH
Material - Core
Ceramic
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Type
Multilayer
Related Product
MLG0603S10NJT000
10nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 800 mOhm Max 0201 (0603 Metric)
MLG0603S10NJT000
FIXED IND 10NH 200MA 800 MOHM