MLG0603S24NJT000
Description
24nH Unshielded Multilayer Inductor 150mA 1.3 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
MLG0603S Series, Commercial
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
MLG Series
Product Training Modules
SMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Current Rating
150mA
DC Resistance (DCR)
1.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
24nH
Material - Core
Non-Magnetic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Ratings
Series
MLG
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Related Product
MLG0603S24NJT000
FIXED IND 24NH 150MA 1.3 OHM SMD
MLG0603S24NJT000