MLG0603S30NJT000
Description
30nH Unshielded Multilayer Inductor 100mA 1.6 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheets
MLG0603S Series, Commercial
Product Training Modules
SMD Inductors
Current Rating
100mA
DC Resistance (DCR)
1.6 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
30nH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Ratings
Series
MLG
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Related Product
MLG0603S30NJT000
FIXED IND 30NH 100MA 1.6 OHM SMD
MLG0603S30NJT000