MLG0603S75NJT000
Description
75nH Unshielded Multilayer Inductor 50mA 3.8 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheets
MLG0603S Series, Commercial
Product Training Modules
SMD Inductors
Current Rating
50mA
DC Resistance (DCR)
3.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
950MHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
75nH
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Ratings
Series
MLG
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Related Product
MLG0603S75NJT000
FIXED IND 75NH 50MA 3.8 OHM SMD
MLG0603S75NJT000