NLCV32T-150K-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Description
15µH Unshielded Wirewound Inductor 370mA 728 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
NLCV32-PF Series, Commercial
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
NLCV Series
Product Training Modules
SMD Inductors
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
370mA
DC Resistance (DCR)
728 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
26MHz
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Inductance
15µH
Manufacturer
TDK Corporation
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Ratings
Series
NLCV-PF
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Type
Wirewound
Related Product
NLCV32T-150K-PF
FIXED IND 15UH 370MA 560 MOHM
NLCV32T-150K-PF
FIXED IND 15UH 370MA 560 MOHM