NLFV25T-3R3M-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 240 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
280mA
DC Resistance (DCR)
240 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
7.96MHz
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Inductance
3.3µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
NLFV25T-3R3M-EF
FIXED IND 3.3UH 280MA 240 MOHM
NLFV25T-3R3M-EF
3.3µH Shielded Wirewound Inductor 280mA 240 mOhm Max Nonstandard