NLFV32T-470K-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Description
47µH Shielded Wirewound Inductor 90mA 1.02 Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
NLFV32-EF Series, Commercial
Online Catalog
NLFV Series
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
90mA
DC Resistance (DCR)
1.02 Ohm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Inductance
47µH
Manufacturer
TDK Corporation
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
NLFV
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Type
Wirewound
Related Product
NLFV32T-470K-EF
FIXED IND 47UH 90MA 850 MOHM SMD
NLFV32T-470K-EF