NR10050T220M
Manufacturer
Taiyo Yuden
Description
FIXED IND 22UH 2.5A 58.5 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
2.6A
Current Rating
2.5A
DC Resistance (DCR)
58.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
10MHz
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Related Product
NR10050T220M
22µH Shielded Wirewound Inductor 2.5A 58.5 mOhm Max Nonstandard
NR10050T220M
FIXED IND 22UH 2.5A 58.5 MOHM