PA4344.103NLT
Manufacturer
Pulse Electronics Corporation
Description
10µH Shielded Molded Inductor 16.5A 13 mOhm Max Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
300
Datasheets
PA4344.yyyNLT Series Datasheet
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
24A
Current Rating
16.5A
DC Resistance (DCR)
13 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Inductance
10µH
Manufacturer
Pulse Electronics Corporation
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
AEC-Q200
Series
PA4344NLT
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)