PM1812-1R0J
Description
1µH Unshielded Inductor 450mA 500 mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Current Rating
450mA
DC Resistance (DCR)
500 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
100MHz
Frequency - Test
7.96MHz
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
1µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Q @ Freq
50 @ 7.96MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Type
Related Product
PM1812-1R0J
FIXED IND 1UH 450MA 500 MOHM SMD
PM1812-1R0J