PM1812-270J
Description
FIXED IND 27UH 170MA 3.6 OHM SMD
Current Rating
170mA
DC Resistance (DCR)
3.6 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
12MHz
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
27µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±5%
Type
Related Product
PM1812-270J
27µH Unshielded Inductor 170mA 3.6 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
PM1812-270J