PM1812-390J
Description
39µH Unshielded Inductor 150mA 4.5 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Current Rating
150mA
DC Resistance (DCR)
4.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
10MHz
Frequency - Test
2.52MHz
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
39µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Type
Related Product
PM1812-390J
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD
PM1812-390J